Jedno z nejdůležitějších pravidel na Zemi je podle mě zákon zachování svobodné vůle každé bytosti, cokoliv děláme pro jinou bytost, vždy bychom měli dělat s jejím souhlasem, tj. respektovat a zachovat její svobodnou vůli (i když někdy je to hodně těžký a to zejména v případě našich blízkých). Pokud tak neučiníme, můžeme očekávat, že někdo jiný nedodrží naší svobodnou vůli. Toto nazývám jako pravidlo číslo 1.

Jaké myšlenky a činy vysíláme, takové se nám v zesílené podobě vrací......aneb jak se do lesa volá ,tak se z lesa ozývá.

Co vizualizuji, to také tvořím a přivádím do reality. To je zákon přitažlivosti.

Náhoda je předem řízený sled událostí, to znamená, že náhody neexistují.

Tlak způsobuje protitlak. Pokud na někoho naléháme, aby něco "konal" nebo "nekonal", tlačíme paradoxně protistranu k pravému opaku. Tak např. opakovanými sděleními a naléháními typu "nedělej to", "nechoď tam" tlačíme protistranu do "pokračuj v tom", "jdi tam". Pokud máte k nátlakům sklony, vždy si upřímně odpovězte, zda dodržujete pravidlo číslo 1 = svobodnou vůli.

Třikrát  a dost, poraďme, navrhněme pomoc, apod. maximálně 3x a pak to nechme raději plavat. Je to lepší pro obě strany a to bez ohledu na to, do jakého průšvihu se dle našeho názoru dotyčný řítí. Zkrátka někdy, abychom pochopili látku, potřebujeme "lekci" a to platí i pro lidi, na kterých nám záleží a kterým chceme pomoci. Někdy to, že nepomůžeme či nezachraňujeme, je tou největší (a nejtěžší) pomocí, opět platí "dodržuj pravidlo číslo 1"

"Poslouchej, naslouchej, studuj, zažívej, prožívej, uvažuj avšak cizí názory nekopíruj. Na vše si dělej svůj názor a za ním si stůj. No a když už ti nevyhovuje, neboj se ho změnit (a okolí sdělit:-)." Tímto jsem se snažil vyjádřit, že to co vyhovuje 99 lidem ze 100 nemusí vyhovovat nám. Nepřebírejme názory jenom kvůli tomu, že to jsou to názory "většiny".